poniedziałek, 5 grudnia 2016

Świąteczny papier do pakowania DIY

Tytuł nie do końca odzwierciedla zawartość posta. Nie wyprodukowałam przecież tego papieru sama. Ja go tylko trochę podrasowałam i nadałam mu świątecznego charakteru. Dodałam trochę miłości i zostawiłam serce, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi: by zarówno prezent, jak i jego opakowanie były takie "od serca". Istotą świątecznych podarunków nie jest nieprzemyślany prezent i bezduszna, mało gustowna torebka - tylko podarek, na którego wybranie lub wykonanie poświęciliśmy chwilę swojego cennego czasu i postaraliśmy się, żeby opakowanie było na tyle interesujące, że osobie obdarowanej aż żal będzie otwierać :) 


Nie trzeba dużo - wystarczy odrobina czasu i trochę dobrych chęci, a także minimum akcesoriów papierniczych, które z dużą dozą prawdopodobieństwa macie w domu.

Co jest potrzebne:
- papier pakowy
- ołówek z gumką (ważne: gumka musi być nowa)
- mały, ostry nożyk
- farby akwarelowe  lub tusz do stemplowania
- pędzelek

Z gumki na ołówku wycinacie nożykiem interesujący was kształt (ja wybrałam gwiazdkę). Następnie maczacie wasz stempel w farbie lub tuszu i odbijacie na papierze. Czekacie, aż wyschnie i już! Wasz zindywidualizowany świąteczny papier jest gotowy! 


Ja uwielbiam również naturalne akcenty, takie jak modrzewiowe lub zimozielone gałązki czy szyszki. Sznurek jutowy też jest mile widziany. Niewielkim nakładem pracy i kosztów możecie osiągnąć efekt szczerego wzruszenia i radości na widok tak pieczołowicie zapakowanego prezentu. Dacie się skusić na taką opcję? :)

Marta

3 komentarze:

  1. Cudownie i oryginalnie zapakowany prezent a przy tym bardzo ekologicznie. Bardzo zazdroszczę pomysłowości

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie! Uwielbiam takie pomysły :)))

    OdpowiedzUsuń