poniedziałek, 21 grudnia 2015

Prezent w słoiku - pomysł na podarunek last minute

Znacie to? Wydaje Wam się, że już wszystkie prezenty macie kupione i już nic, tylko czekać na święta... Aż tu nagle, w wigilijny poranek, przypomina Wam się, że na śmierć zapomnieliście o prezencie dla znajomych, którzy zwyczajowo wpadają do Was z krótką świąteczną wizytą zawsze w pierwszy dzień świąt. W popłochu myślicie, co teraz z tym fantem począć... Spokojnie, mam dla Was rozwiązanie: prezent w słoiku - sympatyczny i praktyczny. Opcji jest mnóstwo, w zależności od tego, jak bardzo zaangażowaliście się w przedświąteczne przygotowania :)Krok 1: bierzecie słoik - najlepiej taki ładny, lekko stylizowany, ale w przypływie rozpaczy nie widzę przeszkód, by użyć takiego słoika, jaki tylko uda Wam się znaleźć w domu. Mała podpowiedź: czasem dżemy mają śliczne, fikuśne słoiki. Bo kto powiedział, że słoik na prezent musi być litrowy? Bo ja nie :)
Krok 2: dokładnie myjecie Wasz słoik i suszycie - dajcie mu czas, a Wy w tym czasie przygotujcie się do następnego kroku...
Krok 3: przygotowujecie zawartość słoika. Jeśli byliście ambitni, to pewnie gdzieś w domu macie schowaną puszkę z ogromną ilością pierników lub ciasteczek. Jeśli nie - nie pozostaje Wam nic innego, jak poszukać alternatywy - mogą to być np. cukierki.
Krok 4: ładujecie wszystko do Waszego (suchego!) słoika, zamykacie i przystępujecie do najprzyjemniejszej części: dekorowania. Puśćcie wodze fantazji, niech dekoracja nawiązuje do świąt Bożego Narodzenia. Ja uwielbiam naturalne materiały i kolory, dlatego u mnie rządzą bawełniane tasiemki i koronki, do tego modrzewiowe gałązki, miłe będą też malutkie zawieszki np.w kształcie gwiazdek itp.
Tak przygotowany słoik/słoiki dobrze chowacie przed domownikami, żeby zawartość pozostała tam, gdzie jej miejsce - czyli w słoiku, a nie w żołądkach :) Teraz z czystym sumieniem czekacie na znajomych. Jeśli to para, to prawdopodobnie On ucieszy się z zawartości, a Ona z praktycznego, ale ładnego słoika. Wilk syty, owca cała, a Wy dzięki Waszemu prezentowi nie stracicie majątku ani twarzy :)

Marta

3 komentarze:

 1. takie prezenty to świetny pomysł, a obdarowany na pewno będzie prze szczęśliwy :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba :) Oby obdarowani też byli tego zdania ;D

   Usuń
 2. Takie prezenty są najpiękniejsze :)

  OdpowiedzUsuń