niedziela, 1 listopada 2015

Carpe diem

Chyba każdy z nas opiekuje się jakimś grobem. Mojej mamie też przypadł jeden w udziale i utarło się, że przed uroczystością Wszystkich Świętych to ja przygotowuję stroik na ten właśnie grób. Rok temu mniej więcej na tydzień przed 1 listopada usłyszałam od mamy: "Tylko zrób mi stroik, a potem...możesz jechać rodzić" :D 


Teraz sytuacja wygląda całkiem inaczej: pod nogami plącze się nasz już prawie roczny szkrab, a dobę mam wypełnioną po brzegi zajęciami... Jedno się nie zmieniło: stroik na Wszystkich Świętych robię ja. Od trzech dni chodziłam z Młodym na spacery po polach i łąkach i przynosiłam do domu różne różności, bo wiadomo, że z pustego to i Salomon nie naleje, a żeby coś zrobić, to trzeba mieć z czego. O ile we wszelką zieleninę obfituje nasz ogród, o tyle to, co mogło służyć za przyozdobienie, to dary właśnie łąk, pól i przydrożnych krzewów.

Widzicie te gałązki? To baza stroika


Poodcinałam wszystkie boczne, drobne gałązki, z których zrobiłam mały wianuszek:


Do bazy przykleiłam gąbkę florystyczną i ... dałam się ponieść:Efekt końcowy? Proszę bardzo:


 Koszt?
- 12 sztucznych kalii (z czego do stroika zużyłam tylko 3, do wazonu 5, a 4 zostały może na drugi rok): 50 zł (swoją drogą to niewyobrażalne, żeby sztuczne kwiaty były tak drogie...)
- gąbka florystyczna: 4 zł
- filcowy sznurek: 6 zł

Myślę, że nigdzie nie kupiłabym stroika o długości ok. 90 cm w tym stylu w cenie 60 zł. Zresztą, nie chodzi o pieniądze i przelicytowywanie się, ile kto wydał. Chodzi o pamięć i chwilę refleksji nad życiem. W tym wyjątkowym dniu przystańmy, pomyślmy chwilę i ... cieszmy się obecnością tych ludzi, których wciąż jeszcze mamy wokół siebie. Nie gońmy ślepo w wyścigu szczurów. Szkoda na to życia. Jak to mówią: "Carpe diem", bo nigdy nie wiesz, co będzie jutro...

Marta

2 komentarze:

  1. Marto podziwiam Twoje zdolności florystyczne:) jest tu odpowiedni styl (lubię taki naturalny!:) szyk i wdzięk:) a głównie to prostota "składników":) która urzeka chyba najbardziej w tej kompozycji:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A dziękuję, dziękuję... Takie słowa to miód na moje serce :)

      Usuń